DarłowoDobre miejsce na wypoczynek

foto foto foto

Darłowo

Darłowo to nadmorska miejscowość wypoczynkowa o dośc długiej i bogatej historii. Prawa miejskie zostały nadane już na początku XIV wieku co, przyspieszyło rozwój Darłowa. W połowie XIV stulecia wybudowano Zamek Książęcy. Dzisiaj zabytkowy Zamek Książąt Pomorskich jest udostępniony do odwiedzania i pełni rolę muzeum. Oprócz prezentacji stałych, przygotowywane w tamtym miejscu są nader atrakcyjne wystawy czasowe. Co więcej na zamku organizowana jest znaczna ilość imprez kulturalnych. Z zabytkowych budowli warto jeszcze wymienić średniowieczne kościoły: św. Jerzego, św. Gertrudy i Mariacki oraz Kamienną Bramę - szczątki murów miejskich.

Darłowo to nie wyłącznie wspaniałe zabytki, ale również zdrowotny mikroklimat, dwadzieścia kilometrów obszernych plaż oraz niezanieczyszczone środowisko. Wdzięk Darłowa co roku przyciąga tłumy zwiedzających. 

Najbardziej znana część Darłowa Darłówko położona jest nad samym morzem. W Darłówku funkcjonuje także port turystyczny, rybacki i przeładunkowy. Przy wschodniej części nabrzeża cumują statki spacerowe, oferujące turystom eskapady po Morzu Bałtyckim. W niewielkiej odległości od wejściu do portu znajduje się udostępniona w sezonie letnim do zwiedzania - latarnia morska. Ażeby statki, kutry, jachty mogły wypływać z portu w morze, na rzece zbudowano wyjątkowy, rozsuwany most, scalający Darłówko Wschodnie i Zachodnie. Wypada go zobaczyć, jako że jest to jedyna taka konstrukcja w naszym kraju.